Форум фермерів України

свіжина:

Буріння свердловин на воду

Часовий пояс UTC + 2 годин [ DST ]

Створити нову тему Відповісти  [ 18 повідомлень ]  На сторінку 1, 2  Далі
Автор Повідомлення
ПовідомленняДодано: Сер січня 01, 2014 9:46 pm 
Офлайн

Повідомлення: 15
Нещодавно почав цікавитися розведенням раків, і мене зацікавив такий вид як АККР ( австралійський красно клешневий рак), вирощувати та розводити їх потрібно звісно тільки в УЗВ але темпи росту та розміри вражають. Єдина проблема це збут я в Україні ніде не зустрічав в продажу товарного АККР, цікво почути Ваші думки!

Цитата з журналу:

Общая характеристика австралийского красноклешневого рака
Отличительная черта объекта – яркая окраска, типичная для тропических видов [2].
Места обитания этого рака – реки Квинсленда и Северной Территории Австралии, известных
как изолированные тропические территории. Продолжительность жизни 5 лет, длина – до 40 см.
Не требователен к качеству воды – активная реакция воды в пределах pH 6,5–8,5, жесткость –
от 5 до 20. Оптимальная температура воды при содержании – 20–28 ºС. Лимитирующий фактор
при содержании – температура ниже 10 ºС и выше 36 ºС. В отличие от креветок может выжи-
вать при низком содержании кислорода и высоком содержании нитратов, самым опасным для
рака является содержание в воде ионов меди. Основные параметры содержания при условии
высокого темпа роста: pH – 8, жесткость – 5–15, t воды – 28 ºС, содержание О2 – 7 мг/л. При соз-
дании условий для размножения температура воды должна составлять 28 ºС, освещенность –
14/10 (день – 14 часов; ночь – 10 часов). Для стимулирования одновременного получения по-
томства самцов и самок разделяют на срок 7–10 дней, температура – 17–18 ºС, освещённость
10 (день)/14 (ночь). Затем постепенно поднимают температуру на 1–2 ºС в день до оптимума
и освещённость 14(день)/10 (ночь) и половое соотношение из расчета 2–3 самки на 1 самца.
Рыбоводно-биологические показатели выращивания австралийских раков:
- товарная масса до 200 г и более, достаточно быстрый темп роста – за 6 месяцев масса
до 50–60 г;
- содержание мяса в хвостовой части 30 % (15–20 % у других видов);
- неприхотлив, переносит неблагоприятные условия, широкий диапазон параметров
воды для содержания;
- миролюбивый, при высоких плотностях посадки не агрессивен;
- не копающий нор вид;
- потребляет разнообразные виды кормов с содержанием протеинов (около 20 %);
- плодовитость самок массой 100 г составляет около 1 000 рачат.

Результаты исследований
Мы проводили наблюдения за новым объектом согласно этапности эксперимента по уточ-
нению некоторых аспектов индустриального содержания австралийских раков на базе акваком-
плекса кафедры «Аквакультура и водные биоресурсы» Астраханского государственного техни-
ческого университета. Объект был завезен из репродуктора «Шрим-консалтинг» ранней весной
2008 г. В ходе исследования на этапе подросших особей массой 18–20 г разместили в аквариу-
мы 400 л, оснащенные биофильтрами, при температуре воды 20 ºС и содержании О2 вместимо-
стью 7 мг/л. Для укрытия в аквариумах были сооружены домики из керамики. Учитывая,
что важный процесс при содержании нового объекта – кормление, разработали сухие корма
и получили их в собственных условиях. В качестве растительного белка использовали овощи
(морковь, капуста), а в качестве высокомолекулярного животного белка – кильку. Норма корм-
ления составила 2 % массы тела.
При камеральной обработке данных было отмечено главное преимущество нового объек-
та выращивания – быстрый рост. При контрольном облове в сентябре конечная масса соста-
вила в среднем 120 г, абсолютный прирост – 100 г за 5 месяцев содержания.

Заключение
Таким образом, при индустриальном выращивании в Астраханской области за 1,5 года
можно получить товарного рака массой 200 г и более. Для сравнения: речной русский рак при
интенсивном выращивании за год позволяет достичь навески не более 30–40 г, в природе мак-
симальной массы – 100–120 г он достигает до 8–10 лет.
Необходимо заметить, что в условиях индустриального содержания состояние организма
нового объекта было удовлетворительным.
Таким образом, при внедрении новой технологии результат выращивания австралийских
раков оказался положительным.

СПИСОК ЛИТЕРАТУРЫ
1. Лагуткина Л. Ю. Системный подход в развитии марикультуры // Вестн. Астрахан. гос. техн. ун-та. −
2006. − № 3 (32). – С. 29−34.
2. http://my.quickviewonline.com.
3. Пономарев С. В., Лагуткина Л. Ю. Марикультура. Культивирование креветок: учеб. пособие. − Аст-
рахань: Изд-во АГТУ, 2005. − 72 с.

Догори
 Профіль  

ПовідомленняДодано: Чет січня 02, 2014 3:28 pm 
Офлайн

Повідомлення: 15
Приєднання файлів:
Опис файлу: 1 рік
8772080.jpg
8772080.jpg [ 118.91 Кб | Переглянуто 15317 разів ]
Годовалі АККР, і це не найбільший!

Догори
 Профіль  

ПовідомленняДодано: П'ят січня 03, 2014 11:45 pm 
Офлайн

Повідомлення: 35
великий "шайтан" :ti_pa:
але напрямок думаю не перспективний в Украіні. Ринок практично не розвинутий, а культура споживання = 0. А тенденції економіки показують що наше населення через низьку платоспроможність скоро від курятини почне відмовлятись.
Недавно дивився передачу про Австралію - цікава країна, найбільший виробник і експортер м"яса оленятини. Олені йдуть в забій через 7-10років.
Якщо у нас таким зайнятись то вже на 2 рік вилитів би вже в трубу :ny_tik:

Догори
 Профіль  

ПовідомленняДодано: Суб січня 04, 2014 12:05 am 
Офлайн

Повідомлення: 3275
Ну так ракам потрібно ємність. А там і рибка з ними може бути. Два в одном. :co_ol:
І судячи з цін на раки то може бути не погана копійка при не дуже великих затратах. Я так думаю.....

Догори
 Профіль  

ПовідомленняДодано: Нед січня 12, 2014 10:36 pm 
Офлайн

Повідомлення: 18
Здравствуйте! Самая большая проблема раков - каннибализм, их держат в ячейках, это не очень удобно. Я сам занимаюсь рыбой в УЗВ, пробовал и раков, в том числе АККР. Размножение проконтролировать трудно, кто-то полинял -съели. По рачатам вообще отход большой из-за каннибализма... Я не знаю в нашей стране, кто бы занимался этим с выгодой. А вообще у меня под инвестора есть проект по производству молоди рака для выпуска в ест. водоемы. Сейчас он на рассмотрении, но там Длиннопалый рак, обычный для наших водоемов. Интересен т.н. мраморный рак, я держал в аквариуме, на вкус отлично, партеногенез - размножается сам(одни самки) около 50 шт рачат, каннибализм почти не выражен, неприхотлив к среде обитания, температуре,ест все подряд,но мелкий он 5-10 см, а пишут до 15 см (вряд ли!). Я думал даже типа раковые шейки его продавать, как креветок :-). Скоро опять возьму АККР - буду снова пробовать, есть наработки по ячейкам. А вообще тема раков у нас не раскрыта, интересно :bra_vo:

Догори
 Профіль  

ПовідомленняДодано: Пон січня 13, 2014 2:52 pm 
Офлайн

Повідомлення: 35
ну от, і не треба нічого доказувати.
Гуморою і лишніх "тілодвіженій" багато а толку зеро. А ринку збуту і культури їх споживання практично не існує.
Думаю форель, карп, сом більш пріоритетніший напрямок.
А хто що скаже по форелі?

Догори
 Профіль  

ПовідомленняДодано: Пон січня 13, 2014 7:44 pm 
Офлайн

Повідомлення: 4
Bastarn написав:
ну от, і не треба нічого доказувати.
Гуморою і лишніх "тілодвіженій" багато а толку зеро. А ринку збуту і культури їх споживання практично не існує.
Думаю форель, карп, сом більш пріоритетніший напрямок.
А хто що скаже по форелі?

Я б не робив таких поспішних висновків... Вирощуючи раків можна знайти ринок збуту самотужки (тому, що в Україні цей сектор заповнений відсотків на 10-15, а попит існує повсюди). Їдучи по трасі з Києва на Обухів, і потім на Кагарлик - від весни і до літа є, як мінімум, 3 точки де продають раки... Звісно ціни у деяких "захмарні", але попит є... Я сам не рідко купую (малий рак по 80 грн/кг, трішки більший - 120, ще більший - 160, і самий великий - по 200 - це рак у вазі ~100 гр), і часто не встигаю - розкуповують... Тому при правильному маркетингу, ринок збуту можна знайти.. Діло то зовсім в іншому: якщо хоч одна людина займається промисловим вирощуванням - вона ні на цьому форумі, ні на іншому не напише як це вигідно і правильно робити... Це бізнес, і про нього при гарному заробітку ніхто не скаже нічого... Тим паче, що цей вид бізнесу потребує і капіталовкладення і тривалий час.

Догори
 Профіль  

ПовідомленняДодано: Пон січня 13, 2014 8:11 pm 
Офлайн

Повідомлення: 3275
NikonUA написав:
Діло то зовсім в іншому: якщо хоч одна людина займається промисловим вирощуванням - вона ні на цьому форумі, ні на іншому не напише як це вигідно і правильно робити... Це бізнес, і про нього при гарному заробітку ніхто не скаже нічого... Тим паче, що цей вид бізнесу потребує і капіталовкладення і тривалий час.

От в цьому і наша біда. Кожен думає що він геній і ні кому ні чого не скаже.
Люди не вміють і не хочуть ділитись досвідом. А від цього, всі разом, в злиднях....

Догори
 Профіль  

ПовідомленняДодано: Пон січня 13, 2014 9:30 pm 
Офлайн

Повідомлення: 4
Повністю згоден... Буду (якщо все вийде) ділитися своїм досвідом тут)) у мене є одне хоббі, вже два роки в гаражного підвалі розводжу червяків, починав із тисячи... дійшла популяція до мільйона, потім закинув це все - скоротилося все до мінімуму... Потім знову почав - зараз не мільйон, але трішки є.. Так ось - кормова база для раків вже є.. Думаю на наступній неділі отримати 10 раченят австралійських.. І почну експеремент по їх вирощуванні...

Догори
 Профіль  

ПовідомленняДодано: Пон січня 13, 2014 9:55 pm 
Офлайн

Повідомлення: 18
NikonUA написав:
Повністю згоден... Буду (якщо все вийде) ділитися своїм досвідом тут)) у мене є одне хоббі, вже два роки в гаражного підвалі розводжу червяків, починав із тисячи... дійшла популяція до мільйона, потім закинув це все - скоротилося все до мінімуму... Потім знову почав - зараз не мільйон, але трішки є.. Так ось - кормова база для раків вже є.. Думаю на наступній неділі отримати 10 раченят австралійських.. І почну експеремент по їх вирощуванні...

Удачи вам в этом нелегком, но увлекательном деле! Черви не пойдут, так подкормить можно, но вода будет загрязняться, аммоний и приехали... Лучше рыбой мелкой кормите, давайте обязательно листья дуба. А еще лучше комбикорм для кроликов - отличный результат (если будут укрытия). Биофильтр ставьте хороший

Догори
 Профіль  

Показувати повідомлення за:  Сортувати за  
Створити нову тему Відповісти  [ 18 повідомлень ]  На сторінку 1, 2  Далі

Часовий пояс UTC + 2 годин [ DST ]

{ RELATED_TOPICS }
 Теми   Автор   Відповіді   Перегляди   Останнє повідомлення 
Немає нових непрочитаних повідомлень у цій темі. Куплю мальок кларія, австралійських раків, УЗВ

Денис1986

2

2246

П'ят липня 18, 2014 5:14 pm

stritreiser911 Переглянути останнє повідомлення

Немає нових непрочитаних повідомлень у цій темі. Розведення борсуків

[ На сторінкуНа сторінку: 1, 2 ]

Укроп

12

3306

Нед грудня 11, 2016 1:43 am

курц Переглянути останнє повідомлення

Немає нових непрочитаних повідомлень у цій темі. Розведення свиноматок.

[ На сторінкуНа сторінку: 1, 2 ]

Ігор Новицький

16

5430

Нед червня 14, 2015 10:08 am

тор Переглянути останнє повідомлення

Немає нових непрочитаних повідомлень у цій темі. Розведення африканського кларієвого сома в УЗВ

герь

6

19084

Вів липня 15, 2014 4:37 am

Romeo Ivanov Переглянути останнє повідомлення

Немає нових непрочитаних повідомлень у цій темі. де можна купити ваговозів для розведення?

kolya

0

1307

Чет березня 26, 2015 10:40 am

kolya Переглянути останнє повідомлення

Хто зараз онлайн

Зараз переглядають цей форум: Немає зареєстрованих користувачів і 0 гостей

Ви не можете створювати нові теми у цьому форумі
Ви не можете відповідати на теми у цьому форумі
Ви не можете редагувати ваші повідомлення у цьому форумі
Ви не можете видаляти ваші повідомлення у цьому форумі
Ви не можете додавати файли у цьому форумі