Форум фермерів України

свіжина:

Буріння свердловин на воду

Часовий пояс UTC + 2 годин [ DST ]
Створити нову тему Відповісти  [ 478 повідомлень ]  На сторінку 1, 2, 3, 4, 5 ... 48  Далі
Автор Повідомлення
ПовідомленняДодано: Чет квітня 19, 2012 8:18 pm 
Офлайн
Аватар користувача

З нами з: Нед лютого 19, 2012 2:19 pm
Повідомлення: 3292
Звідки: Вінницька обл.
Технологія вирощування часнику.

Зображення

Вимоги до грунту

Посіви часнику розміщують на родючих, окультурених ґрунтах. Найбільш придатними є багаті гумусом суглинні і супіщані грунти, а також не запливаючі чорноземи.

Оптимальні агрохімічні показники грунтів: рН 6,0-7,0, вміст гумусу - не менше 2,0%, рухомого фосфору і обмінного калію - не менше 150 мг / кг грунту. При рН нижче 6,0 проводять вапнування під попередню культуру.

Небажано розміщувати часник на важких запливаючих грунтах, що утворюють грунтову кірку. Ділянка повинна бути вирівняним, без застою талих і дощових вод, та добре освітлена. Часник не виносить сильного висушування грунту як і тривалого сильного його перезволоження.

Зображення

ПОПЕРЕДНИКИ

Кращі попередники для часнику - озиме жито, однорічні трави на зелений корм. Добрими попередниками є огірки, рання і кольорова капуста, кабачки, гарбуз, столові коренеплоди (при збирані на пучковий товар), рано звільняють ділянки і під які вносять велику кількість органічних добрив. Картопля як попередник для часнику не придатний, так як після нього часник більшою мірою уражується фузаріозом, а іноді і нематодою. По цибулі і часнику його не можна розміщувати раніше ніж через 4-5 років.

Не можна розміщувати часник після культур, під які вносили гербіциди, які мають післядію в наступному році, - картоплі, кукурудзи, гороху, соняшнику, а також після цибулі ріпчастої і багаторічних трав. Обов'язкова обробка полів після збирання попередників гліфосатовмісними гербіцидами в дозі 4-6 л / га для зниження засміченості бур’янами.

Зображення

ПІДГОТОВКА посадкового матеріалу до посадки.

Для посадки використовують здоровий посадковий матеріал. Хворі цибулини ретельно бракують. Від них не можна використовувати навіть здорові на вигляд зубки. У першу чергу використовують найбільші й середні за розміром цибулини, а від них - великі зубки.

Цибулини розділяють на зубки безпосередньо перед посадкою, але не пізніше ніж за 2-3 дні. Цю операцію виконують вручну. При поділі цибулин стежать за тим, щоб на нижній частині зубків не залишалося старе донце, яке, як пробка, не пропускає вологу і перешкоджає його вкоріненню.

Посадковий матеріал калібрують за величиною. Дрібні фракції висаджують окремо від великих.

Зображення

Протруювання насіння

За добу до посадки зубки, підготовлені до посадки, замочують в розчині мікроелементів (0,01-0,02%-ний розчин борної кислоти, сірчанокислого цинку, сірчанокислої міді і сірчанокислого марганцю) при температурі 14-18 оС протягом 18-24 год , потім трохи просушують. Проти грибних захворювань часник протруюють препаратом ТМТД (8-10 л / т) шляхом занурення в 2-3%-ную робочу рідину перед посадкою.

Зображення

Підготовка грунту до посадки

На слабо засмічених ділянках проводять лущення грунту в 2 сліду на глибину 8-10 см, використовуючи агрегати типу ЛДГ-5, ЛДГ-10 А або дискові борони БДТ-3, 0, БДТ-7А. Оранку ділянки плугами ПЛН-3-35, ПЛН-4-35 проводять на глибину 22-25 см за два тижні до посадки. Передпосадкове обробку грунту проводять за день або два до висадки фрезерними культиваторами або віброборонами. Маркування ділянки проводять в день посадки. Для кращого прогрівання і освітленості рядки розташовують з півночі на південь.

Зображення

ВНЕСЕННЯ ДОБРИВ

Мінеральні добрива вносять розкидачами 1РМГ-4, НРУ-0, 5, РУМ-5; фосфорно-калійні під передпосівну культивацію, азотні - в підживлення. Дози мінеральних добрив встановлюють залежно від планованої врожайності, типу грунтів, співвідношення в них поживних елементів, коефіцієнтів використання азоту, фосфору і калію.

Для отримання гарантованих урожаїв з гарною якістю цибулин необхідно проводити попередній аналіз грунтів на вміст поживних речовин і функціональну діагностику рослин часнику в період вегетації.

Часник дуже чуйний на органічні і мінеральні добрива, тому при осінній обробці грунту під нього вносять 50-60 т / га перегною або добре витриманого компосту, а під попередню культуру гній кінський або великої рогатої худоби 60-80 т / га, свинячий 40 т / га, пташиний послід 10-12 т / га. Мінеральні добрива вносять залежно від родючості грунту. У середньому під часник вносять N90Р90К120.

Зображення

Схема посадки

При механізованому догляді за рослинами найкраща схема посадки дворядкова (15 + 55).

Можна використовувати і однорядковий схему посадки з міжряддями 30 см і технологічної колією для проходу трактора 50 см.

Зображення

ПОСАДКА ЧАСНИКУ

Зубки в залежності від величини висаджують з відстанню 8-10 см (великі) і 5-6 см (середні і дрібні). Густота посадки при цьому становить від 250 до 500 тис. шт. на 1 га, для чого витрачається 800-1200 кг / га посадкового матеріалу.

Глибина посадки - 3-4 см від вершини зубки до поверхні грунту.

На невеликих площах (1-3) га часник краще висаджувати вручну, так як сівалки не забезпечують орієнтацію зубків, що знижує схожість часнику на 15-27%.

Після посадки поверхню гряд бажано мульчувати торфом або перегноєм шаром 1,5-2 см (50-70 т на 1 га), що покращує перезимівлю рослин часнику, сприяє кращому прогріванню грунту в ранньовесняний період і збереженню накопиченого за день тепла, оберігає від утворення кірки і зберігає в грунті вологу.

Догляд за посівами

Часник починає проростати рано навесні, коли ще не повністю зійшов сніг. У цей час проводять підживлення азотними добривами N25-30 (3-я декада березня). При першій можливості проводиться розпушування міжрядь на глибину 4-5 см.

Подальший догляд за посівами полягає в неглибокому (3-5 см) розпушуванні міжрядь, прополці бур'янів, підживленні та поливах.

При нестачі вологи в травні-червні проводять поливи (краще у вечірній час) з розрахунку 150-200 м3/га. Після поливу, коли грунт злегка просохне, поверхня гряди спушують культиватором Коу-4/6, використовуючи ротаційні борони.

Коли у рослин озимого часнику починається закладка зубків, посіви підживлюють повним мінеральним добривом - N10P20К20 або проводять позакореневе підживлення комплексним добривом «Еколіст РК» з розрахунку 9 л / га.

Через два місяці після відростання (1-2-я декади червня) в стрілкових форм часнику з'являються стрілки. Якщо повітряні цибулинки не використовуються як посадковий матеріал, то після відростання на 10-12 см (до закручування в кільце) їх видаляють, зрізуючи або вищипуючи в пазусі останнього листа. Цей прийом сприяє підвищенню врожаю на 20-30%.

Зображення

Боротьба з бур'янами

Навесні при утворенні у часнику 2-3 справжніх листків (1-2-я декади квітня) вносять Стомп, 33% к. е.. - 1,2-1,5 л / га стрічковим способом, використовуючи культиватор Коу-4/6. Якщо грунт сухий, то перед внесенням препарату необхідний полив нормою 50-60 м3 води / га. У період вегетації проти другої хвилі бур'янів використовують Тотріл, 22,5% к. е.. - 1,0-1,5 л / га або Гоал 2Е, 24% к. е.. - 0,15-0,3 л / га, вносячи гербіциди також локальним способом, що знижує їх витрати в 2 рази. Фаза розвитку бур'янів не повинна перевищувати 1-2 пари справжніх листків.


Збирання

Озимий часник зазвичай буває готовий до збирання через 100-110 днів після появи сходів. Ознаками дозрівання служать пожовтіння і усихання листя, розтріскування обгортки суцвіття у поодиноких рослин, зміна забарвлення бульбочок. У нестрілкових сортів листя вилягає.

В залежності від зони вирощування, групи стиглості сорту строки збирання наступають в 1-3-й декадах липня.

Прибирати часник треба своєчасно. Передчасний збір його призводить до сильнішого ураження хворобами. Недозрілі цибулини погано зберігаються, крім того, вони погано поділяються на зубки, що створює додаткові труднощі при підготовці їх до посадки, при цьому неминучі і механічні пошкодження зубків, які загнивають і гинуть при перезимівлі.

При запізнюванні з прибиранням у цибулин руйнуються покривні луски, особливо у вологу погоду, і при викопуванні часнику вони розсипаються, що веде до втрат. Збирання бажано проводити в суху погоду.

Зображення

Способи збирання часнику

- Ручне збирання:

підорювання часнику скобами, можна використовувати картоплекопалки зі знятими транспортерами;

витяг часнику з грунту вручну з навантаженням у транспортний засіб з подальшою штучної або природної досушування;

укладання часнику в валки для просушування в полі на 3-7 днів, розташовуючи цибулинами на південь.

- Механізоване прибирання:

Для збирання часнику на великих площах використовують спеціалізовані спеціальні комбайни, які здійснюють весь цикл збирання з вантаженням в контейнери або в транспортний засіб.

При збиранні часнику слід максимально уникати механічних пошкоджень цибулин.


При необхідності часник дозарювають під навісами або досушують на підлогових сушарках протягом 2-3 тижнів. Температура повітря при активному вентилюванні 25-30 оС.

Обрізку часнику проводять вручну або на обрізквальних машинах, видаляючи коріння і надземну частину і залишаючи частину стрілки або листя (в нестрілкових сортів) над плічками цибулини висотою 1,5-2 см.

Зображення

Зберігання

Зберігання продовольчого часнику здійснюють в контейнерах, ящиках або сітчастих мішках в спеціалізованих сховищах, обладнаних системами регулювання мікроклімату, забезпечують підтримку температури і вологості повітря в заданих параметрах.

Оптимальна температура зберігання продовольчого часнику - 0 оС, відносна вологість повітря - 75-80%. Режим зберігання контролюють щодня.

При більш високій температурі часник висихає і проростає. Відходи при такому зберіганні досягають 50% і більше. Цибулини, відібрані для підзимової посадки, зберігають при відносно низьких (близько 8-10 оС) позитивних температурах і вологості повітря 70-75%.


Догори
 Профіль  
 
ПовідомленняДодано: Чет травня 31, 2012 10:41 pm 
Офлайн
Аватар користувача

З нами з: Нед лютого 19, 2012 2:19 pm
Повідомлення: 3292
Звідки: Вінницька обл.
Вже збирається викидати стрілки.


Приєднані файли:
Dsc07659.jpg
Dsc07659.jpg [ 64.15 Кб | Переглянуто 20852 разів ]
Dsc07658.jpg
Dsc07658.jpg [ 78.59 Кб | Переглянуто 20852 разів ]
Догори
 Профіль  
 
ПовідомленняДодано: Пон вересня 22, 2014 6:57 am 
Офлайн

З нами з: П'ят жовтня 25, 2013 1:12 pm
Повідомлення: 131
Звідки: Вінницька обл Теплицький р-н
Шановні ,хто підкаже,який сорт озимого часнику вирощувати ,щоб був ліквідний на ринку ,скоріш за все оптовому ?


Догори
 Профіль  
 
ПовідомленняДодано: Пон вересня 22, 2014 9:15 am 
Офлайн
Аватар користувача

З нами з: Нед лютого 19, 2012 2:19 pm
Повідомлення: 3292
Звідки: Вінницька обл.
Анатолій. Т написав:
Шановні ,хто підкаже,який сорт озимого часнику вирощувати ,щоб був ліквідний на ринку ,скоріш за все оптовому ?

Я цим не переймався. Коли його беруть то беруть увесь. і не дивляться. А коли попиту не має то ти його хоч варенням намасти а збути не можливо.


Догори
 Профіль  
 
ПовідомленняДодано: Сер березня 11, 2015 11:42 am 
Офлайн

З нами з: Суб січня 17, 2015 11:23 am
Повідомлення: 144
Звідки: Кіровоградська обл
підживив часничок 1 березня якраз під маленький дощик карбамідом..... :co_ol: чим підкормити по листові через 2 тижні...? :nez-nayu: полив під корінь не йде 10 соток братик посадив в криниці 100 л. води... :ny_tik:


Догори
 Профіль  
 
ПовідомленняДодано: Сер березня 11, 2015 11:58 am 
Офлайн
Аватар користувача

З нами з: Нед лютого 19, 2012 2:19 pm
Повідомлення: 3292
Звідки: Вінницька обл.
А ти впевнений що тому часнику треба саме карбамід? :men:


Догори
 Профіль  
 
ПовідомленняДодано: Сер березня 11, 2015 3:58 pm 
Офлайн

З нами з: Суб січня 17, 2015 11:23 am
Повідомлення: 144
Звідки: Кіровоградська обл
курц написав:
А ти впевнений що тому часнику треба саме карбамід? :men:

Ну а як, як нема іншого азоту.... зменшив приблизно у 2 рази дозу і гоу-гоу.... по листку не знаю що дати через пару днів?????????


Догори
 Профіль  
 
ПовідомленняДодано: Сер березня 11, 2015 4:22 pm 
Офлайн
Аватар користувача

З нами з: Нед лютого 19, 2012 2:19 pm
Повідомлення: 3292
Звідки: Вінницька обл.
Дивне рішення. Ну то таке....


Догори
 Профіль  
 
ПовідомленняДодано: Сер березня 11, 2015 5:02 pm 
Офлайн

З нами з: Суб січня 17, 2015 11:23 am
Повідомлення: 144
Звідки: Кіровоградська обл
курц написав:
Дивне рішення. Ну то таке....

Таке-то воно таке но, шо по листу дати я Вас запитую як, практика....ятак вважаю????? :men:


Догори
 Профіль  
 
ПовідомленняДодано: Чет березня 12, 2015 1:04 am 
Офлайн
Аватар користувача

З нами з: Нед лютого 19, 2012 2:19 pm
Повідомлення: 3292
Звідки: Вінницька обл.
саня написав:
курц написав:
Дивне рішення. Ну то таке....

Таке-то воно таке но, шо по листу дати я Вас запитую як, практика....ятак вважаю????? :men:

Та байдуже чим. Він листком не бере. Чим би ти не полив йому ні чого не буде. :hi_hi_hi:


Догори
 Профіль  
 
Показувати повідомлення за:  Сортувати за  
Створити нову тему Відповісти  [ 478 повідомлень ]  На сторінку 1, 2, 3, 4, 5 ... 48  Далі

Часовий пояс UTC + 2 годин [ DST ]


{ RELATED_TOPICS }
 Теми   Автор   Відповіді   Перегляди   Останнє повідомлення 
Немає нових непрочитаних повідомлень у цій темі. Приєднаний(і) файл(и) Часник

Сергій Z

1

954

Нед липня 29, 2018 8:44 pm

Сергій Z Переглянути останнє повідомлення

Ця тема закрита, ви не можете редагувати повідомлення і писати відповіді Приєднаний(і) файл(и) Часник

[ На сторінкуНа сторінку: 1, 2, 3 ]

Сергій Z

25

6376

П'ят жовтня 20, 2017 5:38 pm

Сергій Z Переглянути останнє повідомлення

Немає нових непрочитаних повідомлень у цій темі. Часник квашений

курц

0

5658

Чет квітня 19, 2012 9:19 pm

курц Переглянути останнє повідомлення

 


Хто зараз онлайн

Зараз переглядають цей форум: Немає зареєстрованих користувачів і 0 гостей


Ви не можете створювати нові теми у цьому форумі
Ви не можете відповідати на теми у цьому форумі
Ви не можете редагувати ваші повідомлення у цьому форумі
Ви не можете видаляти ваші повідомлення у цьому форумі
Ви не можете додавати файли у цьому форумі

Знайти:
Вперед:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Український переклад © 2005-2011 Українська підтримка phpBB
phpBB SEO