Форум фермерів України

свіжина:

Буріння свердловин на воду

Часовий пояс UTC + 2 годин [ DST ]

Створити нову тему Відповісти  [ 146 повідомлень ]  На сторінку Поперед.  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 15  Далі
Автор Повідомлення
ПовідомленняДодано: Сер січня 06, 2016 5:01 pm 
Офлайн

Повідомлення: 3294
Покажи мені ниву, 1971року, з рідним двигуном. :-)
Що лити чи не лити вирішує господар. Не має клепки то і на переробці ганяють. Тут мова не про те. :mi_ga_et:

Догори
 Профіль  

ПовідомленняДодано: Сер січня 06, 2016 11:27 pm 
Офлайн

Повідомлення: 346
Вставлю свої 5 копійок. Власного комбайна не маю, але маю кожен рік від 0,5 до 1 га пшениці. Наймав різні комбайни: і ДОНИ, і НИВИ, навіть КОЛОС один раз молотив. Останнні три роки наймаю ДЖОНА (малий такий, з парасолькою замість кабіни). Враховучи те що я бачив в причепі по завершенню молотьби скажу одне: ДОН і НИВА біля ДЖОНА навіть не те, що не стояли, а й не проїжджали :men:

Догори
 Профіль  

ПовідомленняДодано: Чет січня 07, 2016 3:12 am 
Офлайн

Повідомлення: 22
курц написав:
Покажи мені ниву, 1971року, з рідним двигуном. :-)
Що лити чи не лити вирішує господар. Не має клепки то і на переробці ганяють. Тут мова не про те. :mi_ga_et:

Та то зрозуміло що господар вирішує, але якщо лити соляру ту що деякі клієнти возять "подешовці", та таке ж мастило, то навіть Вольво їздити буде недовго. А в техніку СССР мають звичку лити все що на данний момент є в наявності, та що подешевше.
З 1971 року знайти Ниву з рідним двигуном неможливо, тому що в ті роки, за рік Нива молотила більше ніж Ваш Вольво в доброго господаря за 10 років (наскільки розумію купляли його не нового).
Ви так і не відповіли яке навантаження по площі на Ваш комбайн в рік?

Ekspert написав:
Вставлю свої 5 копійок. Власного комбайна не маю, але маю кожен рік від 0,5 до 1 га пшениці. Наймав різні комбайни: і ДОНИ, і НИВИ, навіть КОЛОС один раз молотив. Останнні три роки наймаю ДЖОНА (малий такий, з парасолькою замість кабіни). Враховучи те що я бачив в причепі по завершенню молотьби скажу одне: ДОН і НИВА біля ДЖОНА навіть не те, що не стояли, а й не проїжджали :men:

Співчуваю Вам, але повторюсь дуже багато залежить від комбайнера, як в руках (як він може відремонтувати техніку) так і в фінансах (скільки він може вкласти в комбайн).
Теж маю можливість порівнювати, в селі звідки родом : 2 John Deere(невеликі, жатка ~ 2м), 2 Massey Ferguson (~3м), 9 Ниви, 2 Дони, бувають ще приїзжі, але вони мабуть тільки на полях інвесторів вбирають, та і ту техніку звичайно нічого рівняти, нова та й розміри такі що на 1 га може й не захоче заїзжати.
З Вами можу згодитись тільки в тому що для збирання врожаю добру Ниву знайти важче ніж доброго комбайна з Европи.
Хоча дуже часто бували випадки коли після обмолоту наприклад John Deere покоси через деякий час піднімав новий посів.

Догори
 Профіль  

ПовідомленняДодано: Чет січня 07, 2016 11:07 am 
Офлайн

Порівнювати комбайни з різною потужністю за площею, що обмолочено, трохи не коректно.
Ті самі Джони, Класи, Ферги, з жаткою в 4.3м як у Ниви, молотять в рази більше. Та і якісніше.

А порівнювати жатку, в два рази меншу, з Нивою..... :men:

Тут можна порівняти витрату палива на га, витрату мастила на га, витрату на ремонти на га, якість обмолоту у відсотках втрат, якість очистки у відсотках, і т.д.
По усіх цих параметрах Нива тихо палить приму у куточку. :-)

Догори
 Профіль  

ПовідомленняДодано: Чет січня 07, 2016 5:04 pm 
Офлайн

курц написав:
Порівнювати комбайни з різною потужністю за площею, що обмолочено, трохи не коректно.
Ті самі Джони, Класи, Ферги, з жаткою в 4.3м як у Ниви, молотять в рази більше. Та і якісніше.

Та я навіть не думав порівнювати зібрану площу, хотів тільки дізнатись наскільки у Вас він навантажений роботою. Неправильно ж порівнювати техніку яка працює місяць по дві години з технікою яка працює то й же місяці, але по 12 годин в день, звичайно що чим більша навантаження на техніку тим більше ремонту буде. Хоча порівнювати площу мабуть також доцільно, були випадки коли обмолот культури проходив до дощів і після, так от врожайність дуже круто мінялась.
Погоджусь з Вами тільки в тому що немає сенсу порівнювати СМД з двигуном Вольво, звичайно Вольво буде набагато кращий. Але і вартість запчастин наскільки розумію порівнювати не варто.

курц написав:
Тут можна порівняти витрату палива на га, витрату мастила на га, витрату на ремонти на га, якість обмолоту у відсотках втрат, якість очистки у відсотках, і т.д.

Теоретично можна порівняти, а от на практиці не уявляю як, культура, врожайність, площа (буває більше критишся чим молотиш) та ще багато чого впливає, є одна Нива ПУН-5, там зрозуміло що соляри ще більше йде, з витратами на ремонт теж порівнювати неможливо, були роки коли по фінансам було скрутно, купляли дешеві ремні made in china, так було таке що менше дня ходили, перешли на більш якісний китай, та не дуже дорогий Чехія, Словатчина, в результаті при купівлі дорожчих зачастин загальні витрати значно впали :-):
По якості обмолоту можливо досягти мінімальних втрат, але звичайно над цим потрібно постійно працювати. Дивує Ваша скептична думка про Ниву, мабуть Ви не працювали на ній як господар?
Хоча можливо тут спрацьовує момент коли по деяким екземплярам дають оцінку всій техніці, сам бачив коли після обмолоту Нивою втрати були дуже великі, і в полові і зерновий "слід" видно куди комбайн їхав :-) , але там причина була не в Ниві, а в господарі який на техніку посадив людей за день-два, та і сумніви є в кваліфікації комбайнерів.

P.S. Не хочу нікого переконувати, але міняти Ниву, на техніку яка можливо в два рази старша за мене не став би, якщо і міняти то на більш новішу техніку якій не більше 20 років, в іншому випадку "шило на мило".

Догори
 Профіль  

ПовідомленняДодано: Чет січня 07, 2016 6:52 pm 
Офлайн

У сучасної ниви двигун 155коней. У мого вольво лиш 45-ть.
Це в 3.44 рази більше. Тобто коли я обмолочую 1 га то Нива повинна обробити 3.44га.

Якщо я молочу, за сезон 100-120га то нива має 350-420га.

Коли у мене втрати 0.2-0.3% то у ниви заводом закладено 3-5%.

Коли у мене чистота 3-4% то у ниви заводом закладено 30-40%.

Нива спроектована у 1968 році. А вірніше це не є нова ідея. Просто модернізація ск3-4. Які, в свою чергу, були зідрані з американських комбайнів фірми Хілт зразка 1850-1870х років.

Нива ні коли не мала нормальної, ринкової. конкуренції. Їх клепали і не думали. насильно розкидали по колгоспах. Коли усі решта в світі щоденно боролись за ринок.

У 1850-х роках в США було 6 фірм що виробляли комбайни.

не дивно що лиш зник держплан ссср та відкрились кордони нива одразу з маого масового комбайна перекочувала на металобрухт. При чому не склала конкуренції навіть столітнім комбайнам із-за кордону.

Про що ми сперечаємось? Ниви та колоси це просто анахронізм совєтського минулого.
Якщо в тебе не має коштів на нормальний комбайн то це не робить ниву нормальним комбайном. Просто в тебе не має іншої можливості.

Те доробало що ще повзає по полям не від доброго а від наших злиднів. От і все.

Про запчастини. На вольво вони коштують рівно стільких як на ниву. Там усе зроблено з загальнодоступних, масових і не складних вузлів та агрегатів.
Як приклад на весь комбайн лиш 3 оригінальні ремні. Коли у ниви їх 80%.

Жодного підшипника. Усі стандартні і в кожному магазині. Коли у ниви, спеціально нивовських, 40%.

Простота ВОЛЬВО, валів та вузлів, обумовлює їх дешевизну. Практично любий токар їх відремонтує, відновить. Коли у НИВИ з цим капець.....

Про якість деталей взагалі мови не має. Такого гівна як клепають на ниву жодний зарубіжний виробник не може собі дозволити. Навіть китайці до того не опускаються......

Ну то таке...

П.С. Я так чи інакше мав справу з усією совєтською с\г технікою. І з більшою половиною імпортної. І це не лиш зернові комбайни. :men:

Догори
 Профіль  

ПовідомленняДодано: Чет січня 07, 2016 10:49 pm 
Офлайн

Від наших злиднів не тільки Ниви, а й той металобрухт який возять нам з Європи, були б гроші їздили б на новій техніці.
По втратам та чистоті закладеними заводом, то думаю якщо руки не звідти ростуть то і на супер сучасному комбайні можуть бути, що втрати, що чистота 50% :hi_hi_hi:

Та й чого Ви взяли що я сперечаюсь, я лиш написав свою думку. І те що ви зі мною не згодні, не означає що те що я пишу невірно.

Я так розумію Ви вбираєте тільки для себе, в моєму ж випадку, крім своєї площі, є ще присадибні ділянки, та паї людей, в яких немає техніки для збирання врожаю, так от для мене дуже велике значення є скільки в день можна змолотити, тому що при високій конкуренції, може виявитись так що сьогодні робота є, а завтра уже нічого робити. Та і конкуренція вимагає мінімальних втрат, максимальної чистоти.
А те що раніше Ниви були по держплану, ще один плюс, тому що по цій причині у мене ще один комбайн запчастинами лежить (які куплялись за копійки), а це пришвидшує ремонт, в декілька разів, в порівняні з тим щоб в магазин їхати, та і правду кажете про теперішню якість, кращими бувають б/у запчастини часів СССР, а по Китаю я б не був таким певним, там також такого гівна хватає, тому що виробник підстроюється під замовника, в котрого ціна деталі на першому місці, зрозуміло яка там якість. Якщо брати ремні, то досить песиместично ви відноситесь до наших, навіть кращі китайські не рівняються з нашими з Білої Церкви (БЦ наскільки памятаю).
По спеціалізованості запчастин, то яка мені різниця які вони універсальні чи тільки Нивовські, якщо вони все рівно в будь якому магазині мого міста продаються.

Р.S. Вибачаюсь якщо Вас чимось зачепив, але не уявляю як може мене хтось на словах переконати в тому що я відчуваю на власному досвіді. Дещо образливо чути слова, про не достатність коштів, можливості. Що на новий сучасний комбайн за за пару млн. гривень не вистачає, згоджусь, та і сенсу не має вкладати гроші туди, де немає впевненості на то що їх вийде заробити. Звичайно якщо буде вибір купити нову Ниву, чи закордонний якому років 10, то в Ниви немає жодних шансів. А так, техніка якій 40-60 років мало приваблює.

Догори
 Профіль  

ПовідомленняДодано: П'ят січня 08, 2016 12:28 am 
Офлайн

Повідомлення: 346
Трішки не в тему, але... В мого знайомого перший трактор був Т-40, десь близько 5-6 років. З його тодішніх слів кращої техніки ніж сорокет ще й не придумали.

Працював той трактор як кат, тягав все від косарки до важких картопляних комбайнів. І от на цьому Т-40 він заробив грошенят і придбав МТЗ-82, 2005 р.в. Тепер в нього Т-40 - це трактор для пяниць (тому, що кабіна мала і як заснеш то не замерзнеш) ;;-))) .

Далі. Була в нього й Нива (років зо два), не скаржився, потім продав і купив Джона.

Нікуди не подінешся - ЕВОЛЮЦІЯ :ti_pa:

Тому найкращий комбайн - це той, якого ти маєш і який не образив тебе ні своєю ціною, ні роботою.

Догори
 Профіль  

ПовідомленняДодано: П'ят січня 08, 2016 11:23 pm 
Офлайн

Ekspert написав:
Тому найкращий комбайн - це той, якого ти маєш ....

Золоті слова :hi_hi_hi:

Техніка краще коли яка не є але своя, чим сама краща але чужа :hi_hi_hi:

Догори
 Профіль  

ПовідомленняДодано: П'ят березня 25, 2016 1:55 pm 
Офлайн

Повідомлення: 195
курц написав:

Курц,проконсультуйте по комбайнах Вольво,чомусь на них мені заклинило.В чому різниця між 800,830,110-130 серіями,Об*єм роботи ,у нас за 100 га.сезон,це зернові,але чи важко перекидати обороти барабана,під обмолот квасолі,на всіх серія ,так ,як на 800.Щоб можна було молотити квасолю,це обов*язкова умова.Поки не сезон хочу занятись пошуком.

Догори
 Профіль  

Показувати повідомлення за:  Сортувати за  
Створити нову тему Відповісти  [ 146 повідомлень ]  На сторінку Поперед.  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 15  Далі

Часовий пояс UTC + 2 годин [ DST ]

{ RELATED_TOPICS }
 Теми   Автор   Відповіді   Перегляди   Останнє повідомлення 
Немає нових непрочитаних повідомлень у цій темі. Міні-млин,для невеликого об'єму,переробки зерна на борошн

ruwi

0

6104

Пон березня 23, 2015 9:50 pm

ruwi Переглянути останнє повідомлення

Немає нових непрочитаних повідомлень у цій темі. ИЩУ МУЖА-ФЕРМЕРА!!!

venera6

0

2651

Суб листопада 08, 2014 7:51 pm

venera6 Переглянути останнє повідомлення

Немає нових непрочитаних повідомлень у цій темі. Город Японського фермера

[ На сторінкуНа сторінку: 1, 2, 3 ]

Пан Іван

26

9115

Чет травня 10, 2018 1:38 pm

Пан Іван Переглянути останнє повідомлення

Немає нових непрочитаних повідомлень у цій темі. Міні комбайн

курц

5

4752

Нед травня 31, 2015 1:36 pm

Пан Іван Переглянути останнє повідомлення

Немає нових непрочитаних повідомлень у цій темі. Саморобний гарбузозбиральний комбайн

[ На сторінкуНа сторінку: 1, 2 ]

курц

14

3995

Сер листопада 15, 2017 8:22 pm

Дімон4ік Переглянути останнє повідомлення

Хто зараз онлайн

Зараз переглядають цей форум: Немає зареєстрованих користувачів і 0 гостей

Ви не можете створювати нові теми у цьому форумі
Ви не можете відповідати на теми у цьому форумі
Ви не можете редагувати ваші повідомлення у цьому форумі
Ви не можете видаляти ваші повідомлення у цьому форумі