Форум фермерів України

свіжина:

Буріння свердловин на воду

Часовий пояс UTC + 2 годин [ DST ]

Створити нову тему Відповісти  [ 30 повідомлень ]  На сторінку 1, 2, 3  Далі
Автор Повідомлення
 Тема повідомлення: Вирощування розсади
ПовідомленняДодано: Суб лютого 07, 2015 10:45 pm 
Офлайн

Повідомлення: 87
Розкажіть будь-ласка мені молодому як краще вирощувати розсаду. Через малий бюджет цього року сію в коробках. Що далі потрібно робити, бо в ютубі сотні варіантів і всі різні.

Догори
 Профіль  

Тема повідомлення: Re: Вирощування розсади
ПовідомленняДодано: Нед лютого 08, 2015 6:17 pm 
Офлайн

Повідомлення: 31
Теж цікаво було б почути досвід від професіоналів. Ще ніколи у великих кількостях не сіяв розсаду, а цього року хотів би для себе посіяти кілька сотень перцю солодкого, а в мене з ним завжди проблеми - погано сходить. Знаю, що треба прогрівати і стимулювати, але все то в книжках пише, а як люди роблять?

Догори
 Профіль  

ПовідомленняДодано: Сер лютого 18, 2015 5:29 pm 
Офлайн

Повідомлення: 1
Прогревают перед посевом семена бахчевых культур, перец и томаты прогревать не нужно, всходы будут неравномерными. В качестве субстрата для выращивания рассады перца можно порекомендовать торфобиогумусные таблетки ТМ «Достаток» производства Краматорской АФ «Гермес», они недороги, состоят из 20% биогумуса и 80% торфа, обеспечивают растениям полноценное питание.

Догори
 Профіль  

ПовідомленняДодано: Суб березня 21, 2015 1:34 pm 
Офлайн

Повідомлення: 5
Підготовка насіння до сівби — обов’язкова умова одержання доброї розсади. Насіння капусти протягом 20 хвилин тримайте в воді при температурі 50 °С, періодично доливаючи гарячу воду. Якщо насіння огірків протягом трьох годин тримати при температурі 60 °С, воно дружніше зійде, утвориться більше жіночих квіток, буде вищим урожай.

Насіння помідорів на 10 хвилин замочіть у розчині марганцево­кислого калію (1 г на півсклянки води), після промивання його тримайте при температурі 20—25 °С до набрякання, а потім на дві-три доби помістіть на лід або в холодильник.

Багато городників готують розсаду в кімнатах, а тому детальніше опишемо технологію її вирощування.

Насіння висійте в ящики висотою 10—12 см і шириною 25—ЗО см, а довжина їх повинна бути такою, щоб вільно розташувати на підвіконні. На дно ящика для дренажу насипте бите скло, дрібні камінці і наповніть живильною сумішшю, складеною з частини дернової землі, двох частин перегною або некислого торфу з добавкою невеликої кількості піску. На відро суміші дайте 70—100 г суперфосфату або 200—300 І- по­пелу.

Грунт в ящиках злегка ущільніть, ребром лінійки через 3—4 см зробіть борозенки, в які на відстані 1—2 см висійте насіння. Зверху борозенки засипте тим же грунтом, злегка полийте, накрийте шматком плівки і поставте в тепле місце з температурою 20—25 °С. Після появи перших сходів плівку зніміть, а ящики поставте в добре освітлене місце.

Надалі підтримуйте необхідну температуру (див. табл. 4), поливайте, в тому числі 1—2 рази розчином марганцевокислого калію (3—4 г на 10 л води).

При появі першого справжнього листка сіянці розпікіруйте в горщики і стаканчики, які вставте в ящики. Проміжки між горщиками також заповніть грунтом, щоб вони не пересихали. Горщики рясно полийте і на 1 — 2 доби поставте в затінене місце, підтримуючи температуру до 20 °С. Після цього виставте ящики в добре освітлене місце.

Підживлювати розсаду треба два рази. Для помідорів в 10 л води розчиніть по 20 г сечовини і сульфату калію та ЗО г суперфосфату. Склянку розчину витрачайте на два горщики. Розсаду огірків краще підживлювати коров’яком, розбавленим водою у співвідношенні 1 : 8 або пташиним послідом — 1:12.

Перший раз підживіть через 15 днів після появи сходів, вдруге — перед висаджуванням у грунт. Перед другим підживленням до коров’яку додайте по 15 г сечовини і хлористого калію та 20 суперфосфату.

За кілька днів до висаджування розсади у кожний горщик внесіть по 2—3 г суперфосфату і рясно полийте.

Загартовувати розсаду розпочинайте як тільки температура на дворі перевищить 10 °С. Спочатку ящики винесіть з кімнати опівдні, потім з 9 до 17-ої години, а за 3—4 дні до висаджування розсаду залишайте відкритою весь час.

Добір розсади дозволяє висадити здорові рослини, відбракувати з вадами, продуктивність яких може бути низькою. Перед висаджуванням здорова розсада повинна мати таку кількість листків: капуста білоголо­ва — 4—5, брюссельська і цвітна — 3—4, помідори — 7 —10, огірки і кабачки — 3—4, селера, баклажани, перець — 4—5.

У парниках і теплицях розсаду слід вирощувати з дотриманням таких вимог: не загущувати, своєчасно підживлювати, провітрювати. Особливу увагу звертайте на загартовування розсади в теплиці.

Догори
 Профіль  

ПовідомленняДодано: Суб березня 21, 2015 9:04 pm 
Офлайн

Яка густина посіву насіння, в мене парник 3 квадратних метри.

Догори
 Профіль  

ПовідомленняДодано: Вів березня 24, 2015 11:38 pm 
Офлайн

Повідомлення: 535
А когда помидоры сеять нужно на розсаду?Для открытого грунта.

Догори
 Профіль  

ПовідомленняДодано: Сер березня 25, 2015 3:12 pm 
Офлайн

Повідомлення: 15
У мене вже посходили в парничку :smu:sche_nie:

Догори
 Профіль  

ПовідомленняДодано: Сер березня 25, 2015 3:32 pm 
Офлайн

Повідомлення: 31
І в мене вчора зійшли :-): Я сіяв 6 днів тому намоченим насінням.
А так, то може ще й від сорту залежати. Ранні сорти не варто перерощувати в розсаді і довго тримати в парнику. Я помічав, що розсада, яку продають вже з квіточками, приживається довше й гірше меншої за віком. Хіба що в горщичках переростання не є велика проблема, бо там пересадка відбувається майже без стресу.
А на розсаді перцю вже з'являється перша пара справжніх листків

Догори
 Профіль  

ПовідомленняДодано: Сер березня 25, 2015 4:20 pm 
Офлайн

Повідомлення: 15
Садівник написав:
І в мене вчора зійшли :-): Я сіяв 6 днів тому намоченим насінням.
А так, то може ще й від сорту залежати. Ранні сорти не варто перерощувати в розсаді і довго тримати в парнику. Я помічав, що розсада, яку продають вже з квіточками, приживається довше й гірше меншої за віком. Хіба що в горщичках переростання не є велика проблема, бо там пересадка відбувається майже без стресу.
А на розсаді перцю вже з'являється перша пара справжніх листків

Мої перчики теж наче розгортаються. Я , правда, це перший раз пробую свою розсаду виростити.
З парничком наче все зрозуміло, а от за перець в ящику, в хаті трохи переживаю, щоб "не перетянулись, не витягнулись" в ящику треба обов"язково ставити на вікно(на підвіконня), поближче до світла? А то стоять на стільцях, біля вікна

Догори
 Профіль  

ПовідомленняДодано: Сер березня 25, 2015 7:41 pm 
Офлайн

А коли краще сіяти капусту в парник?

Догори
 Профіль  

Показувати повідомлення за:  Сортувати за  
Створити нову тему Відповісти  [ 30 повідомлень ]  На сторінку 1, 2, 3  Далі

Часовий пояс UTC + 2 годин [ DST ]

{ RELATED_TOPICS }
 Теми   Автор   Відповіді   Перегляди   Останнє повідомлення 
Немає нових непрочитаних повідомлень у цій темі. Приєднаний(і) файл(и) Теплиця для розсади

[ На сторінкуНа сторінку: 1, 2 ]

Fermer

18

2641

Суб травня 26, 2018 6:07 am

Сергій Z Переглянути останнє повідомлення

Немає нових непрочитаних повідомлень у цій темі. Ручна саджалка для розсади

Сергій Z

0

144

Вів червня 12, 2018 2:02 pm

Сергій Z Переглянути останнє повідомлення

Немає нових непрочитаних повідомлень у цій темі. Приєднаний(і) файл(и) Вирощування сої

[ На сторінкуНа сторінку: 1 ... 7, 8, 9 ]

Pansky

83

20915

Вів лютого 20, 2018 10:46 am

Ekspert Переглянути останнє повідомлення

Немає нових непрочитаних повідомлень у цій темі. Топінамбур вирощування

maksaa

6

2759

Сер листопада 25, 2015 6:28 pm

Pansky Переглянути останнє повідомлення

Немає нових непрочитаних повідомлень у цій темі. Приєднаний(і) файл(и) Вирощування квасолі.

[ На сторінкуНа сторінку: 1 ... 106, 107, 108 ]

Dimon

1072

472942

Нед січня 28, 2018 7:24 pm

Батько Переглянути останнє повідомлення

Хто зараз онлайн

Зараз переглядають цей форум: Немає зареєстрованих користувачів і 0 гостей

Ви не можете створювати нові теми у цьому форумі
Ви не можете відповідати на теми у цьому форумі
Ви не можете редагувати ваші повідомлення у цьому форумі
Ви не можете видаляти ваші повідомлення у цьому форумі